Makijaż Permanentny Jelenia Góra

Studio kosmetyki w FemiCentrum

Makijaż permanentny - przebieg zabiegu

Na cały zabieg należy zarezerwować sobie ok 2-2,5h. Przed pigmentacją wykluczamy przeciwwskazania, robimy rysunek wstępny, dobieramy kształt oraz wybieramy odpowiedni kolor. Podczas zabiegu stosuję znieczulenie, co sprawia że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Jak przygotować się do zabiegu?

1. Nie wykonuj henny i regulacji brwi minimum tydzień przed zabiegiem .

2. Nie spożywaj alkoholu, kawy, narkotyków ani leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna) 24 godziny przed zabiegiem.

3. W przypadku pigmentacji powiek należy bezwzględnie odstawić odżywki do rzęs i ściągnąć sztuczne rzęsy minimum1 miesiąc przed zabiegiem (istnieje ryzyko rozlania pigmentu).

4. W przypadku pigmentacji ust dzień przed zabiegiem należy wykonać delikatny peeling czerwieni wargowej. W dniu zabiegu oraz 3 dni po zabiegu możesz przyjmować Heviran lub Hascovir w celu uniknięcia pojawienia się opryszczki (wg ulotki lub zaleceń lekarza)

Pielęgnacja po zabiegu

Jeśli chcesz aby efekt końcowy (po wygojeniu) był satysfakcjonujący, należy po pigmentacji odpowiednio zadbać o pielęgnację okolicy poddanej zabiegowi.

1. Po zabiegu 3 x co 1 godzinę przemywamy zwilżonym wacikiem z wodą miejsce pigmentacji oraz osuszamy. Następnego dnia przemywamy ponownie okolicę pigmentacji 1x raz rano i 1x wieczorem.

2.W przypadku oczu, po zabiegu może pojawić się niewielka opuchlizna, aby zminimalizować ją należy nakładać zimne kompresy kilka razy w ciągu 24 godzin po zabiegu. Ważne jest także aby nie malować rzęs do 4-7 dni po zabiegu.

3. W przypadku ust od 2-3 dnia po pigmentacji stosujemy maść Alantan, Bepanthen lub wazelinę kosmetyczną ( bardzo małe ilości, tak często jak to jest konieczne)

4. W miejscu pigmentacji nie wykonujemy makijażu, henny, nie stosujemy innych kremów/ toników/ żeli/ płynów micelarnych, przez minimum 2 tyg

5. Nie wolno rozmaczać, trzeć ani zdrapywać strupków z pigmentowanej okolicy!

6. Jeśli pocimy się, należy zrezygnować z ćwiczeń na 2 – 3 dni po zabiegu

7. Do 7 dni po zabiegu nie można korzystać z sauny

8. Do 30 dni po zabiegu nie wolno opalać miejsca zabiegowego

Kolor brwi, ust, kresek jest intensywny przez pierwsze dni po zabiegu- nie panikuj. Proces fizjologiczny regeneracji skóry u zdrowej osoby zajmuje 26- 28 dni i dopiero po tym czasie oceniamy finalny efekt pigmentacji. W tym czasie Twój makijaż może zmieniać kolory oraz intensywność nasycenia. Po większości zabiegów występuje lekkie łuszczenie okolicy zabiegowej – jest to naturalny proces gojenia dlatego pamiętamy aby nie drapać/skubać „strupków”.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny zmienia się pod wpływem wielu czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych .Wszystko zależy od naszego stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków oraz dbania o makijaż. Makijaż permanentny ma prawo się odbarwiać i nie ma to nic wspólnego z niską jakością zabiegu czy niską jakością produktów, dlatego aby podtrzymać estetyczny wygląd naszego makijażu zaleca się odświeżenie makijażu po upływie 1- 1,5 roku od pigmentacji.

Cennik Manicure Femicentrum

Makijaż premanentny brwi, technika cienia OMBRE , 600zł

*Cena obejmuje pigmentację oraz jedną korektę, którą należy wykonać do 2 m-cy po zabiegu

 
Odświeżenie makijażu do roku , 50% ceny
Odświeżenie makijażu do 2 lat , 70% ceny



Przeciwskazania do zabiegu

Stary makijaż permanentny (konieczna jest wcześniejsza konsultacja) Zapalenie wątroby, żółtaczka HIV I AIDS; Ciąża i okres karmienia piersią; Zaawansowana choroba tarczycy; Choroby gałki ocznej, stany zapalne spojówek i oka, zabiegi operacyjne oczu, stwardnienia siatkówki (przy wykonywaniu zabiegu kresek na powiekach); Trądzik ropowiczy, infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza (w okolicy pigmentacji); Skóra z tendencjami do keloidów, świeże blizny, rany w okolicy pigmentowanej ; Choroby nowotworowe (w trakcie leczenia); Hemofilia; Epilepsja ; Zaawansowana, nieustabilizowana cukrzyca; Podwyższona temperatura, przeziębienie, gorączka, grypa, angina ; Przyjmowanie silnych leków sterydowych (kuracja sterydowa powinna być zakończona minimum pół roku przed zabiegiem) ; Łuszczyca; Czynna opryszczka; Rozpoczęte leczenie dentystyczne (przy wykonywaniu zabiegu na ustach); Świeża opalenizna; Alergie na farby do włosów i znieczulenia medyczne; Anomalie skórne w miejscach pigmentowanych (znamiona, brodawki);

*Pamiętaj, nie wszystkie przeciwwskazania są bezwzględne do wykonania zabiegu. Jeśli masz powyższe przeciwwskazania skonsultuj się z linergistką. Nie ukrywaj chorób! Jest to ważne nie tylko do uzyskania dobrego efektu zabiegowego ale przede wszystkim dla Twojego zdrowia.